ASOBAL: idegenben nyert a Barcelona – VIDEÓ

0
270

Az FC Barcelona Lassa a spanyol férfikézilabda-bajnokság 2. fordulójában is magabiztos győzelemmel zárt a Bada Huesca otthonában. Már a mérkőzés elejétől egyértelmű volt, hogy mindkét csapat a védekezésre helyezi a hangsúlyt. Ennek köszönhetően kevés gólos mérkőzést láthattunk, amin az is kiderült, hogy Xavi Pasqualnak van még mit dolgozni a katalánok támadójátékán, ha meg akarják nyerni a Bajnokok Ligája B csoportját.

Jól kezdtek a hazaiak. A vezetést 3-2-ig a kezükben tartották, akkor azonban – a tavaly az ASOBAL Liga legjobb kapusának választott – Gonzalo Pérez de Vargas védéseinek és Victor Tomás gyors góljainak köszönhetően a félidő felére már 3-6 volt az állás. Az olló tovább nyílt a szünetig a Bada Huesca rengeteg technikai hibájának köszönhetően, így 30 perc után 12-6-ra vezetett a Barcelona.

A második félidő elején a vendégek tovább növelték az előnyüket és a 40. percben már kilenc gól volt a két csapat között Arino góljainak köszönhetően, végül pedig hatgólos sikernek örülhettek a katalánok.