BL: a Montpellier tönkre verte a Flensburgot

Parádés teljesítményt nyújtott a sötétmezes Montpellier a Flensburg ellen (Fotó: www.facebook.com/SGFleHa)

Az egy héttel ezelőtti 28-28-as végeredmény után ma este a Montpellier hazai pályán megalázó vereséget mért a Flensburgra a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének a visszavágóján. A franciák 29-17-re győztek.

Az első perctől kezdve erőt demonstrált a Montpellier. Vincent Gerard parádésan védett, míg a flensburgi támadások sokszor labda eladásokban haltak el, így a szünetre 14-9-cel mentek a csapatok.

A második félidőre nem tudott megújulni a 2014-es BL-győztes német gárda, sőt, még jobban alulmúlta önmagát. Az 52. percben már 24-14 állt az eredményjelzőn, fenn állt a veszélye, hogy történelmi mértékű vereségbe szalad bele Maik Machulla együttese. Ehhez tizennégy gólos különbségre lett volna szükség, végül ennél kettővel kevesebbel ért véget a találkozó.

A Montpellier is ott lesz a kölni négyes döntőben a PSG, a címvédő Vardar és a Nantes mellett.

Montpellier HB – SG Flensburg-Handewitt 29-17 (14-9)