BL: Győzött a Kielce a címvédő otthonában

Vasárnap este a lengyel Kielce a címvédő Montpellier otthonába látogatott a Bajnokok Ligája 3. fordulójában.

Nagyon hamar magához ragadta a kezdeményezést a vendég Kielce, és hamar kialakított egy magabiztos vezetést (13. perc 5-9). Folyamatosan igyekezett a Montpellier, de mindig volt válasza a lengyeleknek. Fernandez a szélről csodálatos kínai gólt szerzett, amivel továbbra is négy góllal vezetett a Kielce. A szünet előtt Melvyn Richardson betalált, így kettő gól volt a címvédő hátránya a dudaszó pillanatában.

A pihenő után is a lengyelek játszottak jobban, így újra négygólos lett a különbség (39. perc 16-20). A 45. percben is négygólos vendég előnyt mutatott az eredményjelző, de Portner kapus védéssel mutatkozott be a hazai kapuban. Az utolsó tíz percre is magabiztos fórral mentek a lengyelek. Aguinagalde fontos gólt szerzett, majd Mamdouh vesztett labdát, és Alex Dujshebaev eldöntötte a találkozót. Háromgólos Kielce győzelemmel ért véget a mérkőzés.

Montpellier HB-PGE Vive Kielce 26-29 (14-16)