BL: a Kielce otthonában is nyert a PSG

fotó: TeamPics/PSG

Vasárnap este Kielcében rendezték a hét mérkőzését a Bajnokok Ligájában, amikor is a PSG volt a vendég.

Szorosan indult a mérkőzés, de inkább a párizsiak voltak fölényben, és a jól játszó Nikola Karabaticnak köszönhetően négy góllal vezettek a félidő harmadában (23. perc 7-11). Azért a lengyelek se hagyták magukat, de a szünetben mégis megmaradt a négygólos francia előny. A második félidőben Aguinagalde vezetésével elindította a felzárkózást a Kielce, és a 43. percben 18-20-ra fel is jött. Karabatic mellé azonban Gensheimer is felnőtt, és tudta tartani az előnyét a PSG (47. perc 20-23). Ekkor robbantott azonban a lengyel alakulat, és zsinórban szerzett négy góllal átvette a vezetést. Ezután viszont Hansen villant, és már megint a franciáknál volt a kétgólos előny. Ez az előny ki is tartott a végéig, és győzött a PSG.

PGE Vive Kielce – PSG Handball 29-30 (11-15)