BL: A La Rioja fordított és nyert Bresztben

Albert Rocas (Fotó: cbclogrono.com)

A Bajnokok Ligája C-csoportjának 4. fordulójában a Meshkov Brest a Naturhouse La Rioja együttesét fogadta szerda este. A vendégek győzelmükkel beérték a tabella élén levő Brestet, mindkét csapatnak egyaránt 6 pontja van immáron.

Bő 10 percig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a félidő derekán tudott meglépni a hazai alakulat (17. perc: 10-7). A brestiek 2-3 gólos előnye állandósulni látszott, végül 17-15-ös állással mehettek szünetre a játékosok. A második játékrészben folytatódott a fehérorosz gárda dominanciája, a 38. minutumban már  ötgólos fórban voltak Pavel Atmanék (23-18). A 47. percben azonban óriási hajrába kezdett a spanyol La Rioja, Cacheda és Ángel Fernandez vezérletével előbb felzárkózott, majd egyenlítettek is a vendégek (50. perc: 27-27). A találkozó utolsó 10 perce kiélezett játékot hozott a pontokért, amelyeket végül a spanyol ezüstérmes kisebb meglepetésre megkaparintott.

HC Meshkov Brest – Naturhouse La Rioja 31-33 (17-15)