BL: a Löwen simán legyőzte a Barcát

Óriási csata volt, amelyből Andy Schmidék (a labdával) jöttek ki jobban, győzelemmel (Fotó: www.twitter.com/FCBHandbol)

A Rhein-Neckar Löwen a vártnál sokkal simábban győzte le a Barca Lassát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának nyitófordulójában. Bár mindössze 35–34-re nyert a német együttes, de a második félidő közepén már hét góllal is vezetett.

Tükörsima győzelmet aratott a Löwen a Barcelona ellen az első forduló első napjának rangadóján. A katalán együttes kezdte jobban a mérkőzést (5. perc: 2–4), de a hazaiak bő negyedóra után átvették a mérkőzés irányítását. Egy 5–0-s rohammal 13–7-re léptek el a németek, majd 15–10-re vezettek, innen sikerült a Barcának mínusz három kozmetikáznia az eredményt.

Az első második feléhez hasonlóan a második játékrész is a hazaiak akartának köszönhetően alakult. Magabiztos előnyre tett szert a Rhein-Neckar Löwen, a 49. percben pedig már hét volt közte, amikor Patrick Groetzki betalált (31–24).

Innen hajrázott egy óriásit a Barca, tíz spanyol találatból hatot a 21 éves jobbszélső, Aleix Gómez szerzett, másfél perccel a vége előtt viszont Andreas Palicka óriási védésével elszálltak a vendég álmai a pontszerzésről, az egygólos vereséget jelentő találatot az utolsó pillanatban lőtte Gómez.

A vendégeknél az új szerzemények közül bemutatkozott többek között a MOL-PICK Szegedből igazolt Thiagus Petrus, akire Xavi Pascual vezetőedző kezdő hármas védőként számított.

Rhein-Neckar Löwen – FC Barca Lassa 35–34 (16–13)