BL: A Szeged alaposan megizzadt Eszéken

fotó: a Szeged Facebook-oldala

A MOL-Pick Szeged egygólos győzelmet aratott Eszéken, a Zagreb ellen a Bajnokok Ligája első fordulójában.

Az első félidőben a Szeged támadójátéka nem működött megfelelően, a házigazda pedig remekül védekezett. Ennek köszönhetően a Zagreb háromgólos előnnyel mehetett a szünetre.
Fordulás után hamar fordított a Szeged (13-14). A félidő derekán viszont újra a Zagreb vezetett Horvat találata után (18-17, 45. perc). Az 53. percben Balogh gólja után alakult ki újra ez a különbség (20-22). A Zagreb egyenlíteni tudott (22-22, 56. perc), de Bánhidi révén visszavette a vezetést a Szeged (22-23, 57. perc). Végül 24-23-ra tudott győzni a magyar bajnok.

RK PPD Zagreb – MOL-PICK Szeged 23-24 (12-9)