BL: A Szeged hazai pályán nem tudta legyőzni a Skjernt

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

A vártnál jóval szorosabb mérkőzést játszott a Szeged a Skjern ellen. A Tisza-partiak végül egy pontot szereztek a találkozón. A jövő héten a PSG érkezik az Újszegedi Sportcsarnokba.

Jól kezdte a mérkőzést a Szeged, a 6. percben 4-1-re vezetett a magyar bajnok a Skjern ellen. A félidő derekán azonban már a dánoknál volt az előny Söndergaard találata után (7-8, 16. perc). A szünet előtt 5 perccel kétgólos fórban voltak a vendégek (11-13, 25. perc). A végjátékban Sostaric szerzett gólt, egygólos hátrányban mehetett szünetre a Pastor-csapat (14-15).

A második felvonást rosszul kezdte a Szeged, a dánok 19-15-re vezettek a 35. percben, Juan Carlos Pastor időt is kért. Bodó vezetésével kezdte meg a felzárkózást a Szeged, amely Sigurmannsson hétméterese után már csak kétgólos hátrányban volt (21-23, 43. perc). Az utolsó 10 percre 28-27-es Skjern vezetéssel fordultak a csapatok. Az 54. percben Canellas hétméteresével egyenlített a Szeged (29-29), Bánhidi révén pedig a vezetést is átvette a házigazda (30-29, 56. perc). Az utolsó percben 33-32-es vezetésnél támadott a dán csapat, Mogensen egyenlített 13 másodperccel a vége előtt, Juan Carlos Pastor időt kért. Maqueda időn túl talált be a kapuba, így 33-33-as döntetlennel zárult a találkozó.

MOL-Pick Szeged – Skjern Handbold 33-33 (14-15)