BL: A Szeged nagy csatában győzött Celjében

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

Szoros mérkőzést játszott a Szeged Szlovéniában, végül Maqueda bombájával megnyerte a találkozót.

Accambray góljával a Celje szerzett vezetést a találkozón, a Szeged az 5. percben fordított (2-3). Az első félidő végig kiegyenlített játékot hozott, végül kétgólos fórral mehetett szünetre a magyar bajnok (16-18).

A második felvonás is a francia Accambray találatával indult (17-18). A 44. percben Sostaric lőtt gólt, először vezetett néggyel a Szeged (20-24). Az 50. percre ebből csak egy gólnyi előny maradt (24-25). Ki is egyenlített a szlovén bajnok, de Maqueda révén az 55. percben újra vezettek a Tisza-partiak (25-26). Az utolsó fél percben 28-28-at mutatott az eredményjelző, Jorge Maqueda hatalmas bombájával pedig megnyerte a meccset a Szeged.

RK Celje PL – MOL-PICK Szeged 28-29 (16-18)