BL: A Veszprém hazai pályán átrohant a svéd bajnokon

fotó: a Veszprém Facebook-oldala

A Telekom Veszprém visszavágott a múlt heti vereségért a Kristianstad együttesének. A bakonyiak nagyon simán győzték le a svéd bajnokot.

A mérkőzés kezdetén nem volt bent az arénában a veszprémi B-közép, de pár perc után teljes létszámban szurkoltak az együttesnek. A találkozó svéd góllal, majd Tönnesen találatával kezdődött. Ezután még zsinórban négy hazai találat következett (5-1, 7. perc). A félidő derekán 9-6-ra vezetett a Veszprém. A támadásban remekül teljesítő magyar csapat a félidőt 20-14-re nyert meg.

Petar Nenadic találata nyitotta a második félidőt (21-14). A folytatásban sem hagyott esélyt riválisának a Veszprém, amely 28-20-ra vezetett a 47. percben. Végül nagyon sima, 36-27-es győzelmet aratott.

Telekom Veszprém – IFK Kristianstad 36-27 (20-14)