BL: A Veszprém nagyon simán kikapott Dániában

Fotó: handballveszprem.hu

Hatalmas meglepetésre sima vereséget szenvedett a Veszprém Dániában, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Manaskov góljával a Veszprém szerzett vezetést a mérkőzésen (0-1). A házigazda Skjern a 7. percben átvette a vezetést (4-3). A 10. percre pedig már négygólosra nőtt a dánok előnye (8-4). Hiába kért időt Ljubomir Vranjes, a dánok nem lassítottak (11-5, 14. perc). A Veszprém a 22. percben Nenadic találatát követően 13-8-ra zárkózott. A szünetre négygólos dán előnnyel mehettek a felek (17-13)

Fordulás után jól kezdett a Veszprém, Marguc góljai után 18-16-ot mutatott az eredményjelző. Ezt követően zsinórban három gólt szerzett a Skjern (21-16, 40. perc), Emil Nielsen pedig továbbra is remekül védett a dán kapuban. A következő percekben is tartotta ezt a különbséget a remekül játszó házigazda (26-21, 47. perc). Az 51. percben már hétgólos volt a dán csapat előnye (29-22). A Veszprém teljesen szétesett a végjátékra, a dánok végül hétgólos győzelmet arattak.

Skjern Handbold – Telekom Veszprém 32-25 (17-13)