BL: A Veszprém simán legyőzte a címvédő Montpellier-t

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

A Veszprém magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a címvédő Montpellier ellen.

Marguc révén a Veszprém szerzett vezetést, a következő percekben is folytatódott a hazai gólgyártás (4-1, 7. perc). A 15. percben 9-4-re vezetett a Veszprém, a franciák mind a négy gólját Richardson szerezte. Az első felvonás hátralévő részében is a Veszprém dominált, amely végül négygólos előnnyel mehetett szünetre.

Manaskov találatával indult a második játékrész (16-11). A 40. percben 18-13-ot mutatott az eredményjelző, Blagotinseket azonnali pirossal kiállították, miután a levegőben lökte Causse-t. Az 53. percben hatgólos volt a magyar csapat előnye (22-16). A Veszprém végül 25-19-re győzött.
A BL pihenőre vonul, februárban folytatódnak a küzdelmek.

Telekom Veszprém – Montpellier HB 25-19 (15-11)