BL: A Veszprém szinte végig vezetve győzte le a Barcelonát

fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Győzelemmel kezdte a tavaszi szezont a Veszprém a Bajnokok Ligájában. A bakonyiak ezzel megelőzték a Löwent, és már harmadik helyen állnak a csoportban.

Arino góljával a Barcelona szerzett vezetést. Az 5. percben Mackovsek találatával fordított a Veszprém (3-2). A 12. percben 5-5-re álltak a csapatok. Momir Ilic két gólja után 11-9-re vezetett a Veszprém a 18. percben. A félidő végén kiegyenlített a Barcelona (15-15).

Petar Nenadic góljával indult a második felvonás (16-15). A 37. percben 19-16-ra vezetett a Veszprém, időt kért a Barcelona. A Barcelona továbbra is tapadt a bakonyiakra (22-21, 43. perc). Az utolsó 10 percre 26-24-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. Az utolsó percekben is remekül védekezett a Veszprém, és megérdemelte győzte le a csoportelső Barcelonát.

Telekom Veszprém – Barca Lassa 29-26 (15-15)