BL: A Veszprém szoros mérkőzésen győzte le a Kielt

0
174
fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

A Veszprém a negyedik fordulóban is győzött, így 100 százalékos mérleggel vezeti csoportját a BL-ben. A Kiel ellen kiélezett mérkőzésen diadalmaskodtak Lékaiék.

A Kiel szerzett vezetést Weinhold góljával, erre Momir Ilic felelt (1-1). Weinhold tarthatatlan volt a találkozó elején, a 6. perchez érve már a harmadik gólját szerezte (2-4). A 10. percben Lékai találata után ismét háromgólosra csökkent a németek előnye (4-7). A Veszprém a 20. percben egyenlíthetett volna, de Landin megfogta Ilic hétméteresét (9-10). Gasper Marguc révén a hét perccel a félidő vége előtt egalizált a magyar bajnok, időt is kért a Kielt (10-10, 23. perc). A remekül védő Wolffnak is köszönhetően végül a Kiel mehetett előnnyel a szünetre (12-15).

Fordulás után Ilic, Lékai és Manaskov is betalált, egyenlített a Veszprém (15-15). A 38. percben először szerezte meg a vezetést a mérkőzésen a Veszprém (18-17). Ezt követően tartotta ezt a fórt a házigazda (21-20, 48. perc). Az utolsó 5 perchez érve 23-22-re vezettek a bakonyiak. A “Zebrák” ugyan egyenlítettek, de Nagy Lászlóék zsinórban két gólt szereztek (25-23), végül 26-24-re nyert a Veszprém.

Telekom Veszprém – THW Kiel 26-24 (12-15)