BL: a Barcelona sem lesz ott Kölnben

Óriási küzdelmet és fordulatos mérkőzést hozott a Barcelona és a Montpellier összecsapása, melynek végén a francia csapat örülhetett.

Remekül kezdték a mérkőzést a franciák, s az első félidőben már 4 góllal is vezettek (3-7). Innen viszont átvette a találkozó irányítását a Barca, s ledolgozták a hátrányukat. Sőt, a második félidő közepére hat gólos előnyt építettek fel (25-19). Ekkor sem adta fel a harcot a Montpellier. Visszajöttek a meccsbe, s a hajrában egy gólra is megközelítették a vendéglátóikat. Egy perccel a vége előtt kettő volt Palmarssonék előnye, de az idegenben szerzett gólok már a Montpelliernek kedveztek volna 3 gólos vereségnél is. A Barcelona betalált ugyan, de az ellentámadásból passzív jelzésnél Simonet volt eredményes, ezzel el is döntve a meccset. A Veszprém után a Barcelona sem jutott be a legjobb nyolc csapat közé.

FC Barcelona Lassa – Montpellier HB 30-28 (15-14)