BL: csak a szokásos, Lékai-show és Veszprém-siker

0
293
Forrás: handballveszprem.hu

Harmadik idei BL-mérkőzését is megnyerte a Veszprém. Lékaiék ezúttal a fehérorosz Meshkov Brest otthonában diadalmaskodtak.

Gasper Marguc révén a Veszprém szerezte meg a vezetést, a 4. percben viszont fordítottak a fehéroroszok (3-2). A Veszprém ugyan egyenlített, de a 12. perchez érve háromgólos hátrányba kerültek a bakonyiak (7-4). A 20. percben Lékai gólja után 8-8-at mutatott az eredményjelző. A 23. percig kellett várni arra, hogy újra vezessen a Vranjes-csapat, Nagy László talált Mijatovic kapujába (10-11). A szünetre végül kétgólos előnnyel vonulhatott a magyar bajnok.

Fordulás után Igropulo góljára Ancsin bombájával felelt a Veszprém. A Brest a 35. percben egalizált (16-16), majd ezt követően potyogtak a gólok (21-20, 42. perc). A 47. percben Blagotinsek találata után kétgólos fórra tett szert a Veszprém (23-25).

HC Meshkov Brest – Telekom Veszprém 26-29 (12-14)