BL: Dzsamaliék simán legyőzték a Löwent

Az Uwe Gensheimer nélkül felálló Rhein-Neckar Löwen sima vereséget szenvedett a svéd bajnok Kristianstad otthonában.

A remekül játszó, 8 gólig jutó Dzsamali Iman vezette házigazda félidőben már 8 találattal ment a németek ellen. A folytatásban sem tudtak mit kezdeni a mannheimiek Simic kapussal, és a támadásban is jól teljesítő északiakkal. A 40. percben Björnsen találata után már rá is számoltak Peterssonékra, hiszen 10 gólos fórba kerültek a hazaiak (27-17). Ezt követően megakadt a Lindgren-csapat gépezete, de a győzelmük nem forgott veszélyben, végül 3 góllal diadalmaskodtak. A svédek ezzel a sikerrel megszerezték második sikerüket, míg a Löwen hátrányba került a csoportelsőségért folytatott harcban.

IFK Kristianstad – Rhein-Neckar Löwen 32-29 (20-12)