BL Final4: a Vardar óriási izgalmak után verte ki a Barcelonát

0
183

Elképesztő izgalmak után jutott döntőbe a Vardar a Barcelona ellen. Sterbikék a PSG ellen döntőznek vasárnap, míg a Barcelona a  Veszprémmel mérkőzik a bronzért.

Jícha lerohanás góljával a Barcelona szerzett vezetést a találkozón, erre Borozan révén válaszolt a Vardar (1-1, 2. perc). A következő percekben is fej-fej mellett haladtak a felek (4-4, 8. perc). A 12. perchez érve meglépett három góllal a katalán sztárcsapat, Valero Rivera hétméterese után (5-8). A 22. percben utolérte a Vardar a Barcát Alex Dujshebaev gólját követően (10-10). A macedónok a félidő végén a vezetést is átvették, így előnnyel mehettek a szünetre Sterbikék (13-12)

Victor Tomás szerezte a második felvonás első találatát a 32. percben (13-13). A folytatásban is felváltva potyogtak a gólok, 40 percnyi játék után 17-17-et mutatott az eredményjelző. Ezt követően Igor Karacic és Alex Dujshebaev góljaival kétgólos fórra tett szert a Vardar (19-17). Az utolsó 10 perchez érve egalizált a Barcelona, Aitor Arino gólját követően (20-20, 50. perc). A katalánok N’guessan révén a vezetést is átvették (21-22, 53. perc). A Vardar azonban pár perc múlva már ismét előnybe volt (24-23, 57. perc). Döntetlen állásnál a Vardar támadott, az utolsó másodpercben pedig Cindric döntőbe lőtte a macedónokat.

RK Vardar Skopje ? FC Barcelona Lassa 26-25 (13-12)