BL: győzött a Veszprém, de nem jutott a negyeddöntőbe

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

Nem sikerült a bravúr, a hétgólos hátrány ledolgozása a Veszprémnek a Skjern ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A bakonyiak 2012 után estek ki ebben a fázisban.

Marguc és Ilic góljaival kezdte a mérkőzést a Veszprém, ezt követően talált be Skjern (2-1, 2. perc). A következő percekben is a házigazda irányított, de a dánok csapat tartotta a lépést (6-4, 10. perc). A 16. percben háromgólos előnyre tett szert a Veszprém (10-7). A folytatásban is a Skjern futott az eredmény után (13-11, 25. perc). A Veszprém végül háromgólos fórral mehetett a szünetre (16-13).

Gajic paradés góljával indult a második felvonás (17-13). A Veszprém tudta tartani ezt az előnyt, de továbbra sem sikerült igazán leszakítani a dánokat (21-18, 37. perc). A 40. percben egygólosra olvadt az előnyt (22-21). A 45. perchez érve Eggert hétméteres után pedig már egyenlő volt az állás (24-24). Az 52. percben négygólos volt a bakonyiak előnye (29-25). Öt perccel a vége előtt ismét felzárkózott a dán csapat (30-28). A Veszprém végül ötgólos győzelmet aratott, de nem jutott tovább.

Telekom Veszprém – Skjern Handbold 34-29 (16-13)