BL: Helytállt a Szeged Párizsban, de elvesztette a veretlenségét

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

Elvesztette veretlenségét a Szeged a Bajnokok Ligájában. A Tisza-partiak két góllal kaptak ki a francia PSG-től.

Canellas találatával a Szeged szerzett vezetést a találkozón (0-1). A magyar bajnok 3-1-re is vezetett, de Sagosen vezetésével egyenlített a PSG (3-3, 9. perc). A 16. percben tudta először átvenni a vezetést a házigazda, Gensheimer gólja után (7-6). A 21. percre meglépett a PSG, 11-7-re vezetett a francia gárda. Tovább nem nőtt a különbség, a Szeged a 28. percre felzárkózott egy gólra (14-13). A szünetre 15-14-es hazai vezetéssel mentek a felek.

Bodó bombája nyitotta a második felvonást (15-15). A Szeged a 37. percben átvette a vezetést (19-20). Az utolsó 10 percre háromgólos PSG-vezetéssel fordultak a csapatok (29-26, 50. perc). Az 57. percre kettőre zárkózott a Szeged (32-30), majd támadhatott az egygólos különbségért is, de Bombac belemenése után elvették a labdát a játékvezetők. Zhitnikov révén az utolsó percben 31-32-re jött fel a magyar bajnok. Az utolsó gólt azonban a PSG szerezte, amely mindkét félidőt egy találattal megnyerte.

PSG Handball – MOL-PICK Szeged 33-31 (15-14)