BL: hengerelt a Kiel, győzött a Nantes

Szombaton délután három mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája játéknapja. A Kiel és a Motor simán, a Nantes leadta nagy előnyét, de így is nyert.

Szorosan indult  találkozó és az elején inkább a Brest volt előnyben, de Wiencek vezérletével átvette az irányítást a német csapat, és lendületbe jött, majd négygólos előnnyel rendelkezett a 22. percben (11-7). Ez a méretű kieli előny a szünetig kitartott, és még egy kicsit növekedni is tudott.

A Kiel nem bízta a véletlenre a mérkőzés győztesének kilétét a szünet után, és hatalmas erődemonstrációt tartott, ami után az 50. percben már 10 góllal vezetett (29-19). Innentől kezdve már csak a végeredmény volt a kérdéses, amely tízgólos kieli győzelmet hozott.

THW Kiel – HC Meshkov Brest 33-23 (15-10)
Kiel:
Wiencek 7, Bilyk 6, Vujin 6, L. Nilsson 4, Dahmke 3, Ekberg 3, Rahmel 2, Zarabec 1, Frend-Öfors 1
Brest:
Kulak 5, Yurynok 4, Shylovich 3, Shkurinskiy 3, P. Djordjic 3, D. Rutenka 2, Poteko 1, Prodanovic 1, Igropulo 1

Bekezdett a Motor Szkopjéban, és a félidő felére ki tudott építeni egy ötgólos fórt. (15. perc 3-8). Az előny nagy részben kitartott, de nem engedte nagyobb előnyre szert tenni ellenfelét a Metalurg. A mérkőzés felénél a vendégek vezettek öt találattal. A fordulás után nagyobb iramba kapcsoltak az ukránok, és szinte eldöntötték a meccset a 43. percre, mikor már 9 góllal vezettek. Pár perccel később már két számjegyű volt a különbség, így sima sikert könyvelhetett el a Motor Szkopjéban.

RK Metalurg Skopje – HC Motor Zaporozhye 22-30 (11-16)
Metalurg:
Dimitrievski 5, Jaganjac 4, Gugleta 3, Danilovski 3, Petrov 2, Kuzmanovski 2, Andjelic 2, V. Ilic 1,
Motor:
Kozakevych 5, Shynkel 4, Babichev 3, Shelmenko 3, Malasinskas 3, Pachkowski 2, Denysov 2, Zhuk 2, Buinenko 2, Pukhouski 2, Shevelev 1, Doroshchuk 1

Magabiztosan kezdett a francia csapat, és pillanatok alatt meglépett 7 góllal a meccs elején (11. perc 9-2). Balaguer már négynél járt francia oldalon így folyamatosan tudta tartani ezt a komoly előnyt a Nantes. A szünetig nem nagyon tudott közelebb zárkózni a lengyel csapat, így hatgólos franci előnyt mutatott az eredményjelző.

0-4-el kezdte a második félidőt a Plock, és vissza is jött a meccsbe (39. perc 18-16). Megtorpant, főleg támadásban a Nantes, amit kihasznált a lengyel csapat, és a végjátékra ismét szoros eredménnyel mentek be a csapatok (52. perc 26-23). Azonban már ezt az előnyt megtartotta a francia csapat, és végül behúzta a mérkőzést.

HBC Nantes – Orlen Wisla Plock 32-30 (18-12)