BL: a Kiel az utolsó 20 percben átrohant a Szegeden

fotó: a Kiel Facebook-oldala

A Szeged 41. percig tartotta a lépést a házigazda Kiellel a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A németek ezt követően egy 5-0-s sorozatot produkáltak, végül hétgólos győzelmet arattak.

Vujin szerezte a találkozó első gólját (1-0). A 4. perchez érve, Srsen találatával egyenlített a Szeged (1-1). A Tisza-partiak ezt követően a vezetést is átvették, kieli oldalon csak Vujin tudott gólt szerezni (3-4, 9. perc). A félidő derekán 6-6-ra álltak a felek. A következő percekben sem tudott egyik csapat sem meglépni (10-10, 21. perc). A szünetre 14-14-es állással mehettek a csapatok.

Ekberg szerezte a második félidő első találatát (15-14). A 35. percben háromgólos előnybe került a házigazda (19-16). A Szeged ezt követően sorozatban háromszor is betalált (19-19, 41. perc). Duvnjak megszerezte első gólját az idei BL-ben, a Kiel egyre nagyobb előnyre tett szert (24-19, 46. perc). Az utolsó negyed órában sem változott a játék képe, a Szeged teljesen összeomlott a végjátékra. A Kiel hétgólos előnnyel utazhat majd a szegedi visszavágóra.

THW Kiel – MOL-Pick Szeged 29-22 (14-14)