BL: kikapott a Barcelona Montpellier-ben

Raúl Entrerríos (Fotó: Sólya Eliza - hetmeteres.com)

A Barcelona már négy góllal is vezetett, végül három találattal veszített a Montpellier otthonában a VELUX EHF Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Alaposan ráijesztettek a katalánok a hazai szurkolókra, miután a a 23. percben már 9-13 állt az eredményjelzőn. Óriásit hajráztak azonban a hazaiak és döntetlenre mentették a félidőt.

A második játékrész viszont már teljesen más mederben folyt. Átvette az irányítást a francia gárda, a vendégek nem tudtak már vezetni, csak rohantak az eredmény után. Állandósult a két-háromgólos Montpellier-előny, amely kitartott, így 28-25-re nyert a hazai csapat.

A párharc visszavágóját szombaton 17.30-tól rendezik a Palau Blaugranában. Érdekesség, hogy a Barcelona még sosem esett ki a BL-ből a legjobb 16 között, ahogyan francia együttes sem búcsúztatta még soha.

Montpellier HB – FC Barcelona Lassa 28-25 (13-13)