BL: Kikapott a Veszprém Kielben

fotó: a Kiel Facebook-oldala

A Veszprém szoros mérkőzésen, kétgólos vereséget szenvedett Kielben, a Bajnokok Ligája első tavaszi fordulójában.

Momir Ilic révén a Veszprém szerzett vezetést (0-1). Ekberg találataival fordított a Kiel (2-1, 3. perc). A12. perchez érve kétgólosra nőtt a „Zebrák” előnye (6-4). A 19. percben Petar Nenadic megszerezte első BL-gólját veszprémi mezben (7-7). Ezt követően zsinórban három gólt szerzett a házigazda (10-7, 22. perc). A félidő végére alakult ki a legnagyobb különbség, Lukas Nilsson találata után 14-9-re lépett meg a Kiel.

Veszprémi gólokkal kezdődött a második félidő (14-11). A 37. percben pedig már csak kétgólos volt a Kiel előnye (15-13). Többször támadott az egyenlítésért a Veszprém, de kimaradtak a lehetőségek (19-18, 47. perc). Az utolsó 10 percre 20-18-as hazai vezetéssel fordultak a csapatok. Az 56. percben Andreas Nilsson góljával egy gólra zárkózott (21-20). A mérkőzést végig irányító németek végül 22-20-ra nyertek.

THW Kiel – Telekom Veszprém 22-20 (14-9)