BL: Kiütéses győzelmet aratott a Szeged

A Szeged második félidei remek játékának köszönhetően simán legyőzte a svéd bajnokot. A magyar együttes ezzel a sikerrel ideiglenesen a B-csoport 3. helyére lépett fel.

Jamali bombája után a vendég Kristianstad szerzett vezetést, amire Ilyés Ferenc válaszolt a túloldalon (1-1, 3. perc). Ezt követően egymás után háromszor is betaláltak a Tisza-partiak (4-1, 6. perc), Ilyés és Källman volt nagyon elemében. A következő percekben is tudta tartani ezt a különbséget a házigazda (7-3, 12. perc), a félidő derekához érve viszont 1 gólra feljöttek a svédek, ráadásul már a harmadik hétméteresét hagyta ki a Szeged (7-6, 15. perc). Az egyenlítés azonban nem sikerült Jamaliéknak, a szélsői vezetésével újra 4 gólra növelte előnyét a hazai csapat (11-7, 20. perc). Az eredmény a későbbiekben is tovább hullámzott, a svédek a 23. perchez érve egalizálni is tudtak (12-12). Juan Carlos Pastor időkérése után Mindegía találata révén újra a Szegednél volt az előny (13-12, 24. perc). A szünetre 5 gólos differencia alakult ki a két együttes között, miután a Szeged Balogh révén megszerezte első gólját hétméteresből (19-14).

A második játékrészt Ilyés Ferenc találata nyitotta (20-14). A Szeged ezt követően állva hagyta ellenfelét, Balogh Zsolt vitte elsősorban a prímet (23-15, 35. perc). A 41. percben pedig már 9 gólosra hízott a magyar csapat előnye (27-19). A vendégek védelme a hátralévő időben sem tudott mit kezdeni Källmanékkal, így végül nagyon sima, 7 gólos győzelmet aratott a Szeged. A vendégeknél a magyar válogatott Jamali 8 találatig jutott, a Szeged legjobb gólszerzője, Källman szintén ennyit termelt.

Mol-Pick Szeged ? IFK Kristianstad 35-28 (19-14)