BL: könnyedén került négy közé a Nantes

Fotó: HBC Nantes facebook oldala

Küzdött a Skjern, de a Nantes továbbjutása nem forgott veszélyben, először kerültek a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé.

A dánoknak szinte csoda kellett volna ahhoz, hogy megfordítsák a párharcot, ám hazai pályán mutatott fölényüket a Skjern otthonában is folytatta Nantes, . A hazaiak nem tudtak a francia csapat útjába állni, Dominik Kleinék már az első perctől kezdve egyre csak növelték előnyüket, ötgólos előnyük olvadt a félidőre mindössze háromra (12-15).
A szünet úgy tűnt jót tett a Skjern együttesének, hiszen szűk negyed óra alatt egy 10-3-as szériát futottak, és már néggyel vezettek (22-18). Ekkor támadtak fel a vendégek, és próbálták ismét magukhoz ragadni a kezdeményezést. A Nantes továbbjutása így sem forgott veszélyben, összesítésben 60-54-re nyerték a párharcot. A PSG után egy újabb francia csapat jutott a kölni négyes döntőbe.

Skjern Handbold – HBC Nantes 27-27 (12-15)