BL: Myrhol 10 góljával nyert a Skjern

Két mérkőzés maradt szombat estére a BL alsóházból, melyeken a svájci Schaffhausen Szlovéniába, míg a Skjern Spanyolországba látogatott.

Hullámzóan indult a találkozó,melyen mindig az egyik csapat kisebb futást tudott abszolválni, de az eredmény a 18. percben is döntetlen volt (8-8). A szoros csata a játékrész végéig folytatódott, de egygólos lépéselőnyben volt a dán csapat. A második félidőben a dánok magasabb fokozatra kapcsoltak, és könnyedén öt góllal nyertek a León otthonában. A dánoknál kiemelendő a Norvég beállós Bjarte Myrhol, aki 10 találatig jutott.

ABANCA Ademar León – Skjern Handbold 26-31 (12-13)
León:
Juanin Garcia 6, Lopez 5, Costoya 4, Vieyra 4, Fernandez 2, Marques 2, S. Simonet 1, Perez 1, Pineiro 1
Skjern:
Myrhol 10, Söndergaard 7, Olsson 4, J. Konradsson 4, Eggert 2, Rasmussen 1, Stenbacken 1, T. Kondadsson 1, Mikkelsen 1

Jól kezdett a Velenje, és könnyedén elléptek a svájci csapattól (15. perc 7-2). Ekkor előlépett a vendégektől Pendic és a vezetésével egy gólra zárkóztak a svájciak (7-6). A felzárkózás olyan jól sikerült, hogy az egyenlítés után a vezetést is átvette a Kadetten, és a szünetben is vezetett egy találattal. A szünet után megindult a szlovén alakulat, és ellentmondást nem tűrve fordított, és tartotta otthon a két pontot.

RK Gorenje Velenje – Kadetten Schaffhausen 27-21 (10-11)