BL: Óriási csatában győzött a Szeged a Nantes ellen

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

A Szeged óriási küzdelemben győzte le a tavalyi BL-döntős Nantes csapatát a Bajnokok Ligája második fordulójában.

Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Szeged több hétméterest is kihagyott. A szünet előtt a Nantes 12-10-re vezetett, de Sostaric szemfüles góljával csökkentette a különbséget a házigazda.

Fordulás után hamar meglépett a Nantes (12-16, 33. perc). A félidő derekára felzárkózott a Szeged (21-22, 45. perc). Az utolsó 10 percre fordulva sem változott a különbség (26-27). Bodó nyolcadik találatával egyenlített a Szeged az 54. percben (27-27). Két perccel a vége előtt átvette a vezetést a Pastor-csapat (29-28). Végül Sego bravúrjainak is köszönhetően legyőzte a tavalyi döntőst a magyar bajnok.

MOL-Pick Szeged – HBC Nantes 30-28 (11-12)