BL: Óriási meglepetés, kikapott a Veszprém Dániában

fotó: Popál Balázs

A Veszprém vereséget szenvedett a dán Aalborg otthonában Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában. Ez volt a bakonyiak harmadik vesztes mérkőzése zsinórban az elitsorozatban.

Momir Ilic hétméteresből szerzett vezetést a Veszprém, de az Aalborg fordítani tudott (2-1, 4. perc). A 10. percben pedig már kétgólos volt a dánok előnye (5-3). A magyar bajnok a 16. percben vette át újra a vezetést (6-7). A szünetre azonban mégis az Aalborg mehetett előnnyel az öltözőbe (14-13).

A második félidő 37. percében egyenlített a Veszprém (16-16). A 40. percben azonban ismét kétgólos fórban volt a házigazda (20-18). A 47. percben Győri Mátyás is pályára lépett, ez volt a fiatal irányító debütálása a BL-ben (23-21). Az  utolsó 5 percre fordulva továbbra is ekkora volt a különbség a csapatok között (25-23). A Veszprémnek nem sikerült az egyenlítés, a dánok pedig megszerezték második sikerüket a csoportkörben.

Aalborg Handbold – Telekom Veszprém 29-26 (14-13)