BL-selejtező: hosszabbítás után a Sporting jutott a csoportkörbe

0
176

Ezen a hétvégén hivatalosan is kezdetét vette a 2017/2018-as Bajnokok Ligája szezonja. A szezon a selejtező tornával indult, mely a szlovákiai Eperjesen került megrendezésre. A torna győztese a Sporting CP kapott besorolást a Bajnokok Ligája D-csoportjába.

A torna döntőjét a portugál Sporting CP és az osztrák Alpla HC Hard vívta. Nyugati szomszédaink kezdtek jobban, és a 10. percre egy négygólos előnyt tudtak kiépíteni (3-7). Jót tett az időkérés a Sportingnak, és kicsit rendezni tudták a soraikat, és fel tudtak zárkózni egy találatra (6-7). Innentől hasonló menetben folyt a találkozó, de mindig az osztrákok vezettek egy-két góllal. A 25. percben már egyenlíteni tudtak a portugálok, de pillanatokkal később már ismét az Alpla vezetett (13-14). Rengeteg gól esett a találkozón, és a félidő utolsó pillanatában Ruesga egyenlített, így döntetlennel mehettek a szünetre a felek.

A fordulás után sem tudott vezetni a Sporting, ráadásul Araujo egyből piros (majd kék) lappal volt kénytelen idő előtt befejezni a mérkőzést (36. perc 18-20). Lemaradni viszont nem maradt le a portugál csapat, mivel Asanin sérülten is védéseket mutatott be, és igyekezett nyomást gyakorolni ellenfeleire, ami révén az egyenlítés is összejött Rocha révén (42. perc 21-21). Ebben a periódusban megindult a portugál henger, és zsinórban öt gólt szerezve már náluk volt az előny. Az utolsó 10 perc Borges góljával indult, és hárommal előrébb járt a Sporting (50. perc 26-23). Schmid 9. góljával  egyre zárkózott az Alpla, és esélye nyílt az egyenlítésre, majd ugyancsak Schmid hetesével az egyenlítés is sikerült. Az egyenlő állás a meccs végéig megmaradt, így jöhetett a hosszabbítás (29-29).

A hosszabbítás első félidejében a Carol Marzo vezetésével a Sporting két góllal ellépett. Ez sem volt elég a sikerre, mert a folytatásban egyenlíteni tudott az osztrák csapat Zivkovic és Herburger révén. A végére azonban maradt még egy fordulat, és Carol Marzo a győztes gólt is megszerezte a csapatának, és ezzel a Sporting jutott be a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

Sporting CP-Alpla HC Hard 35-34 (17-17, 29-29)
Sporting:
Carol Marzo 9, Rocha 7, Pedroso 5, Ruesga 5, Portela 4, Borges 3, Nikcevic 2
Alpla Hard:
Schmid 10, Tanaskovic 7, Zeiner 7, Herburger 3, Surac 2, Weber 2, Doknic 1, Knauth 1, Zivkovic 1

A bronzmérkőzésen a szlovákok nagyon jól kezdtek, és hamar kialakult egy masszív 4-5 gólos előnyük. A finn csapat csak kapaszkodni tudott, de a félidőig megmaradt az öt gól a két csapat között. A fordulás után a különbség nem nagyon nőtt, de a finnek így sem tudtak közelebb kerülni, mert mindig volt válasza a Presovnak. A folytatásban nem hogy csökkent volna a Cocks hátránya, inkább növekedett (50. perc 19-27). A mérkőzés végére kicsit kozmetikáztak a finnek, de reális esélyük nem volt arra, hogy utolérjék a Presovot, így a szlovákoké lett a bronzérem.

Cocks-Tatran Presov 27-30 (10-15)