BL: Sterbik mentett pontot a Vardarnak

Sterbik Árpád bravúrja pontot ért (Fotó: ehfcl.com)

Nagy lehetőséget szalasztott el a Löwen a címvédő Vardar Skopje ellen. Az utolsó pillanatokban a kezükben volt a győzelem lehetősége, de Sterbik Árpád útját állta a németek győzelmének.

A Bajnokok Ligája A csoportjában a Vardar Skopje a Rhein-Neckar Löwen együtteséhez látogatott. Az első pillanattól kezdve szoros volt a találkozó, fej fej mellett haladtak a csapatok. Mindkét oldalon a védekezés dominált, ennek bizonyítéka, hogy a 12. percben még csak 3-3 állt az eredményjelzőn. A félidőben sem tudott vezetni egyik gárda sem.

A fordulás után továbbra sem tudott egyik fél sem komoly előnyre szert tenni. A legnagyobb különbség két találat volt, melyet az 54. percben a Löwen birtokolt (21-19). Canellas és Cupic egalizált a macedón együttes, az utolsó támadást azonban a hazaiak vezethették. Guardiola az utolsó másodpercekben ziccert lőhetett, de Sterbik Árpád védésével pontot mentett.

Rhein-Neckar Löwen – RK Vardar Skopje 21-21 (11-11)