BL: szorongatott Győrben a Thüringer HC

Másodszor is legyőzte a női Bajnokok Ligája csoportkörében a Győri Audi ETO KC a Thüringer HC-t, így Danyi Gábor vezetőedző csapata őrzi veretlenségét a sorozatban.

Október 21-én 38–22-re győzött Németországban a Győr, így megnyugtató előjelekkel várta a mai ”visszavágót”. Ehhez mérten kezdték a találkozót Anne Mette Hansenék, azonban a Thüringen alaposan ráijesztett a hazaiakra, amikor a 20. percben átvette a vezetést (12–13). Szerencsére gyorsan reagáltak a vendéglátók, így végül 19–15-ös győri előnnyel zárult az első félidő.

Rendkívül kiélezett második játékrészt hozott a mérkőzés. A győri fór elolvadt, a németek többször egyenlíteni tudtak, de az előny mindig Görbicz Anitáéknál maradt. Az 54. percben 28–27-nél még egalizálhattak volna a vendégek, de Groot és Kristiansen góljaival megszilárdult a hazai előny, így végül háromgólos győzelmet aratott a Győr a Thüringer HC ellen a BL C csoportjának 4. fordulójában.

Győri Audi ETO KC – Thüringer HC 31–28 (19–15)