BL: Az utolsó percekben fordított a Veszprém Kielcében

David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője (Fotó: Vörös Dávid)

Gólgazdag mérkőzésen, a végjátékban diadalmaskodott a Veszprém a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában Kielcében. Ezzel a második helyen végzett a magyar ezüstérmes, így az egyenes kiesés szakaszban a portugál Sportinggal kezd majd

Jól kezdett a Veszprém Lengyelországban, a 8. percben már 7-4-re vezetett. A 20. percben azonban már a Kielcénél volt az előny (13-12). A rendkívül gólgazdag első félidőt végül 21-18-ra nyerte a házigazda.

A második felvonásban tartotta előnyét a Kielce, a Veszprém Gajic találatával a 43. percben tudott egyenlíteni (27-27). Ezt követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok, az 52. percben kettővel ment a lengyel bajnok (32-30). Az utolsó perceket azonban nagyon megnyomta a Veszprém, az 57. percben már 35-33-ra vezetett. A hazaiak azonban egyenlítettek (35-35). Strlek révén újra átvette a vezetést a Veszprém, a Kielce pedig nem tudott egalizálni az utolsó támadásból.

PGE Vive Kielce – Telekom Veszprém 35-36 (21-18)