Bundesliga – 12. forduló

A Kiel legyőzte a Löwent a forduló rangadóján, a Füchse pedig kiütötte Puticsékat. Győzött a Flensburg és a Hamburg is, a Hannover pedig fontos két pontot szerzett a Bergischer otthonában.

HSG Wetzlar ? SG Flensburg-Handewitt 25-29 (12-15)
A 24. percig volt izgalmas a találkozó (11-12). Ezután a vendég Flensburg egy 3-0-s sorozatnak köszönhetően biztos előnyt épített fel (11-15). A folytatásban hiába próbált felzárkózni a Wetzlar a vendégek nagyon jól sáfárkodtak előnyükkel, így magabiztos győzelmet arattak.

Wetzlar:
Reichmann 6, Fäth 4, Balic 3, Tiedtke 3, Bliznac 2, Schmidt 2/2, Tönnesen 2, Klesniks 1, Laudt 1, Prieto 1
Flensburg:
Svan 6/1, Weinhold 5, Eggert 4/2, Gottfridsson 4, Nenadic 4, Heinl 2, Knudsen 2, Mogensen 2

MT Melsungen ? TSV GWD Minden 28-23 (14-11)
A még mindig nyeretlen Minden nem tudta megnehezíteni a Melsungen dolgát. Müllerék 3 góllal nyerték meg az első játékrészt. A 2. félidőben ugyan feljött 2 találatra a Minden (44. perc, 21-19), de ennél közelebb nem tudtak kerülni vendéglátójukhoz Doderék. Zsinórban 4. mérkőzését is megnyerte a Melsungen, így feljöttek az előkelő 6. helyre. A frissen igazolt Rambo 2 gólt szerzett a vendégeknél.

Melsungen:
Allendorf 7/1, Philipp Müller 6, Danner 4, Michael Müller 3, Schröder 3, Sellin 3, Stenbäcken 1, Vuckovic 1
Minden:
Svitlica 8/3, Bilbija 6, Steinert 4, Mrvaljevic 2/1, Rambo 2, Doder 1

THW Kiel ? Rhein-Neckar Löwen 31-28 (14-13)
Az első félidő szorosan alakult, de a Kiel a 23. percben 4 góllal meglépett (12-8). A Löwen azonban egy 5-1-es futással visszajött a meccsbe. Fordulás után jobban kezdtek az oroszlánok, többször is vezettek 2 góllal, de volt 3 is a fór. Jicháék azonban egalizáltak, majd 22-22 után zsinórban 7 gólt szereztek (29-22) a teljesen összeomló Löwen ellen. A végjátékban kozmetikázott a Löwen, így csak 3 góllal maradtak alul. A hazaiak két vezére a 8 gólig jutó Jicha, valamint a visszatérő Pálmarsson voltak.

Kiel:
Jicha 8/2, Palmarsson 7, Vujin 5, Wiencek 4, Sigurdsson 2, Toft Hansen 2, Zeitz 2, Sprenger 1
Löwen:
Gensheimer 9/5, Ekdahl du Rietz 5, Isaías Guardiola 5, Groetzki 4, Gedeón Guardiola 2, Manojlovic 1, Myrhol 1, Petersson 1

A sérülésből visszatérő Palmarsson remek teljesítményt nyújtott.

TV Emsdetten ? TBV Lemgo 23-33 (13-16)
Nem okozott gondot a Lemgonak az utolsó helyen álló Emsdetten legyőzése, a vendégek a 8 gólig jutó Rickard Lönn vezérletével kiütötték a zöld-fehéreket. Pedig a 20. percben még 10-9-re a hazaiak vezettek, ezt követően viszont a Lemgo nem kegyelmezett, folyamatosan növelték előnyüket, és az 56. percben már meg volt a ?tíz közte?. Négy nyeretlen meccs után örülhettek ismét Kehrmannék.

Emsdetten:
Lökkebö 9/4, Halibegovic 8, Arnarson 1, Gretarsson 1, Koch 1, Kvalvik 1, Paladin 1, Thünemann 1
Lemgo:
Lönn 8, Schneider 5/1, Hermann 4, Lemke 4, Pekeler 4, Bechtloff 3, Possehl 2, Herth 1, Niemeyer 1, Zieker 1

Bergischer HC ? TSV Hannover-Burgdorf 25-26 (9-12)
A várt nagy csatát hozta a két élmezőnybe vágyó csapat meccse. Izgalomban és fordulatokban sem volt hiány, a jó hazai kezdés ellenére a szünetben már Mocsaiéknál volt az előny, ám a második játékrész derekán újra a Bergischer vezetett 3 góllal. A hajrá viszont a vendégeknek sikerült jobban, és hatalmas csatában végül megszerezték a két pontot. Mocsai Tamás nem talált be a mérkőzésen.

Bergischer:
Berggren 5, Szilágyi 5/1, Nippes 4, Oelze 3/3, Wöss 3, Gutbrod 2, Weiß 2, Miljak 1
Hannover:
Lehnhoff 10/4, Mackovsek 5, Johannsen 4, Patrail 4, Hykkerud 2, Szücs 1

HSV Hamburg ? SC Magdeburg 32-24 (13-12)
Egy félidőn keresztül volt pariban a Magdeburg a BL-címvédő otthonában, ám végül felülkerekedtek Lindbergék. Az első játékrész végig szorosan alakult, a fordulást követően viszont a 10 gólig jutó Zarko Markovic vezérletével ellépett a HSV, és folyamatosan növelve előnyét komoly győzelmet aratott. A Magdeburg ?nagy visszatérője?, a 42 éves Thomas Knorr egy gólig jutott volt klubja ellen.

HSV Hamburg:
Markovic 10, Canellas 6/4, Duvnjak 5, Schröder 4, Djordjic 2, Mahé 2, Toft Hansen 2, Hens 1
SC Magdeburg:
Weber 9/6, Kneer 6, Natek 3, Musche 2, Ackermann 1, Haaß 1, Knorr 1, van Olphen 1

Jól zárt a hamburgi retesz a Magdeburg ellen.

ThSV Eisenach ? HBW Balingen-Weilstetten 29-24 (12-12)
Megszerezte második győzelmét is az újonc Eisenach, és ezzel elmozdultak az utolsó előtti helyről. Pedig az első félidőben végig Strobelék voltak előnyben, azonban a hazai csapat a szünetig egyenlített, és a második játékrész elején egy 3-0-s futással át is vette a vezetést. Innentől pedig már nem adták ki kezükből a két pontot, és egy pontra felzárkóztak a még éppen bennmaradó helyen álló Balingenre.

ThSV Eisenach:
Jónsson 6/3, Vrazalic 5, Ellison 4, Jurdzs 4, Luther 4, Sklenak 4, Hansen 1, Jaanimaa 1
HBW Balingen-Weilstetten:
Liniger 6/4, König 5, Martin Strobel 5, Billek 3, Schlinger 3, Böhm 1, Foth 1

TuS N-Lübbecke ? Frisch Auf Göppingen 27-27 (15-12)
A Lübbecke jól kezdte a találkozót (5-2), de az egész első félidő a hazaiak szája íze szerint alakult. A 26. percben már 5-el is mentek Pajovicék (15-10). A 2. félidő 43. percéig tartott ki a fór (20-20). Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok a végéig. Hiába vezetett azonban 27-26-ra az utolsó percben a Lübbecke, 1 másodperccel a vége előtt Lobedank döntetlenre mentette a meccset a Göppingennek.

Lübbecke:
Schöngarth 7, Vukovic 6, Wilke 5/2, Schubert 3/2, L?ke 2, Niemeyer 2, Gustafsson 1, Langhans 1
Göppingen:
Lobedank 8, Kneule 7, Rnic 5/1, Schiller 5, Kraus 1, Späth 1

VfL Gummersbach ? Füchse Berlin 21-35 (11-18)
Egy pillanatig sem adott esélyt a fővárosi gárda Putics Barna klubjának. A rókák 17 perc után 12-5-re, 37 perc után pedig már 24-12-re vezettek, végül 14 góllal ütötték ki a házigazdákat. A Gummersbach magyar válogatott balátlövője, Putics Barna négy alkalommal zörgette meg a berlini hálót, a túloldalon pedig a hét gólos Fredrik Petersen volt a legeredményesebb. A vártnál is simább vendéggyőzelem egyben azt is jelenti, hogy a ?gumik? lassan elkezdhetnek aggódni a bennmaradás miatt.