Bundesliga: a Flensburg nyerte a rangadót

Fotó: facebook.com/SGFleHa

A Flensburg remekül kezdett, és bár a Magdeburg többször is megközelítette Laugééket, rajt-cél győzelmet aratott.

Ellenállhatatlanul kezdett a Flensburg. Svanék hamar 4-5 gólos előnyre tettek szert, és ez kitartott egészen a félidő végéig. A második játékrész elején aztán egy gólra közelítette meg a Magdeburg a hazaiakat, ám a Flensburg nem adta ki egy percre sem a kezéből a vezetést, és nyert végül szoros csatában. Ezzel a bajnok továbbra is 100%-os mérleggel áll és vezeti a tabellát.

A forduló többi mérkőzése közül érdemes kiemelni a Berlin-Stuttgart találkozót, ahol Mimi Kraus ismét parádézott, így vezetésével nyertek a vendégek. Kikapott viszont a Lemgo Erlangenben. Bartók Donát kétszer volt eredményes a találkozón. A bajnoki esélyesek közül a Löwen nyerni tudott idegenben, míg a kiesési rangadón a Bietigheim diadalmaskodott.

SG Flensburg-Handevitt – SC Magdeburg 26-25 (14-11)