Bundesliga: a Flensburg sima vereséget szenvedett az Ortega irányította Hannovertől

0
274

Újabb meglepetés született a német férfikézilabda-bajnokságban. A Stuttgart Melsungen elleni sikerénél is nagyobb szenzáció, hogy a nyáron újjáalakuló Hannover hazai pályán rendkívül könnyedén legyőzte a Flensburgot.

A mérkőzés kezdő sípszavától uralta a játékot a volt veszprémi edző, Carlos Ortega csapata, a Hannover a Flensburg ellen.

Negyedóra játékot követően 10-8-at mutatott az eredményjelző, ekkor kezdett el nyílni az olló a két csapat között. A 24. percben Pevnov találatát követően már 18-11-re vezettek a hazaiak. Ez a különbség a szünetig már nem változott, de ígyis tetemes előnnyel várhatták a második félidőt a hannoveri szurkolók.

Villámrajtot vett a második játékrész elején az ellentmondást nem tűrően játszó Hannover, 22-13 után csak a flensburgiak szerencséjén múlott, hogy nem számoltak rájuk a szurkolók.

A Flensburg lényegesen felzárkózott az eredményt tekintve a Ortega-gárdára a meccs végére, azonban a kétgólos különbség ellenére sem forgott egy percig sem kockán a hazai siker.

Nem sikerült tehát jól első élesebb mérkőzése Maik Machullának a Flensbug kispadján. Elmondható, hogy a német tréner nem igazán tudta lereagálni Ortega húzásait, túlságosan későn váltott a Flensburg nyitott védekezésre, így nem volt esélye a pontszerzésre.

TSV Hannover-Burgdorf – SG Flensburg-Handewitt 32-29 (20-13)