Bundesliga: A Kiel nem adott esélyt a Löwennek

A BL után a német bajnokságban is kikapott a Rhein-Neckar Löwen szombaton. Ezúttal azonban a mannheimiek legerősebb kerete volt esélytelen a Kiel elleni rangadón.

A házigazda Kiel negyed óra játék után már ötgólos előnyben volt (8-3). A „Zebrák” eksztázisban játszva nyolcgólos fórral mehettek a szünetre (17-9).
A Löwen fordulás után összekapta magát, Appelgren védéseinek is köszönhetően felzárkóztak (20-16, 43. perc). Ennél közelebb nem kerültek a vendégek, a Kiel az utolsó 10 percre hatgólos előnnyel fordulhatott (23-17). A mérkőzést végig kézben tartó Kiel végül öt góllal győzte le a Löwent.

THW Kiel – Rhein-Neckar Löwen 27-22 (17-9)