Bundesliga: a Löwen nyerte a Flensburg elleni rangadót

Fotó: facebook.com/rnloewen

A Löwen különösebb izgalmak nélkül gyűjtötte be a két pontot a Flensburg ellen. A Hannover az utolsó tíz percben biztosította be győzelmét, a Kiel simán nyert idegenben.

A tabella első két helyezettje találkozott a mai napon, mégsem kellett sokáig izgulni az eredmény miatt. Nem tudta tartani a tempót a Flensburg a Löwen otthonában, sok hibával játszottak. A hazaiak pedig egyre csak rohantak, gyorsan nőtt a különbség, a 16. percben Pekeler góljával már 6 volt közte (12-6). A második félidőt csupán négygólos hátrányban kezdték Glandorfék, feljavult a védekezésük is, ennek köszönhetően sikerült még közelebb kerülniük (37. perc, 21-19). Ám hiába az erőfeszítés, Appelgren jól fogott, sorra hárította az ellenfél próbálkozásait. A várt izgalmak elmaradtak, a Löwen növelte előnyét a bajnoki címért folyó harcban.

Rhein-Neckar Löwen – SG Flensburg-Handewitt 32-27 (20-16)
Löwen:
Sigurdsson 9 (3), Schmid 6, Pekeler 6, Groetzki 4, Mensah 3, Petersson 2, Baena 2
Flensburg:
Lauge 8, Glandorf 6, Mahé 3 (2), Mogensen 3, H. Toft 2, Zachariassen 2, Wanne 2, Svan 1

A Hannover a Lemgot fogadták a mai napon, a vendégek pedig nem adták olyan könnyen a győzelemért járó pontokat. A hazaiak az utolsó tíz percben tudták csak megfordítani a mérkőzést, a félidei hátrány után még az 51. perc elején 22-22-es állást mutatott az eredményjelző.

TSV Hannover-Burgdorf – TBV Lemgo 27-25 (11-13)