Bundesliga: kikapott a Kiel és a Löwen

Csütörtök este öt mérkőzés került terítékre a német bajnokságból, amelyekből több is igen pikánsra sikerült. A Kiel kikapott a Gummersbachtól. A Liepzig edzett egyet a Ludwigshafen ellen. A Hannover pedig a Lemgo otthonában nyert. A Flensburg aratott sikert, a Löwen idegenben kapott ki.

Mahé jól mozgatta a Flensburgot. (fotó: Benjamin Nolte)

A meccs elején a vendég Magdeburg tudtott vezetni a Flensburg otthonában Robert Weber vezetésével (8-10). Egy 3-0-s futással viszont gyorsan fordított a Flensburg, és innentől kezdve elkapta a fonalat. Volt még egy nagyobb sebességváltásuk a szünet előtt, amit Mogensen és Glandorf vezényeltek le, és ez egy háromgólos félidei előnyt eredményezett.

A flensburgi vezetés a második félidőben is folytatódott, de nem hagyta magát leszakadni a Magdeburg. Robert Weber már 11 gólnál járt a 48. percben, és az ő hősies játékával maradtak lőtávolságban a  vendégek (48. perc 21-18). Fordulás ugyanakkor nem történt, így a Flensburg ötgólos győzelmet aratott.

SG Flensburg-Handewitt – SC Magdeburg 29-24 (15-12)
Flensburg:
Andesson (7 védés, 35%), Möller (3 védés, 30%) – H. Toft 6, Mehé 5, Mogensen 5, Wanne 4, Svan 4, Jeppsson 3, Glandorf 2
Magdeburg:
Quenstedt (5 védés, 36%), Green (3 védés, 18%) – Weber 12, Musche 4, M. Christiansen 2, Zelenovic 2, Chrapkovski 1, M. Damgaard 1, O’Sullivan 1, Kalarash 1,

A Göppingen és a címvédő Löwen szoros csatát vívott egymással, de inkább a Löwen volt fórban. Kozina és Schmid játszottak gólpárbajt, de a vendégeknél többen is fel tudtak lépni az irányító mellé, mint például Petersson, de vezetni így sem tudott a Löwen a szünetben, és döntetlennel vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után átvette a vezetést, és tudta is tartani kétgólos fórját a hazai Göppingen. (45. perc 22-20). Ugyan egyenlíteni tudott a Löwen, de előnye mindig inkább a hazaiaknak volt, akiknél Tim Kneule kezdte el húzni a csapatot. Az utolsó percek döntetlennel indultak, de a Löwen már nem tudott újítani, így a Göppingen nagyon nagy győzelmet aratott.

Frisch Auf! Göppingen – Rhein-Neckar Löwen 28-26 (14-14)
Göppingen:
Prost (15 védés, 37%) – Kneule 9, Kozina 6, Schiller 5, Sesum 4, A. Damgaard 2, Rentschler 1, Ritterbach 1
Löwen:
Schmid 8, Sigurdsson 7, Pettersson 4, Pekeler 2, Mensah 2, Groetzki 2, Reinkind 1

Jól kezdett a Gummersbach, és hamar el tudott lépni négy egységnyivel. Az előny a félidő előrehaladtával se nagyon csökkent, és Zhukov vezetésével magabiztosan tartotta előnyét a hazai csapat (22. perc 11-7). A Kiel nem tudott ritmust váltani, és a szünetig még nőtt a hazai előny.

A második félidőben magasabb sebességre kapcsolt a Kiel, de nem tudta nagyságrendileg csökkenteni a hátrányát (41. perc 22-17). Ebben a periódusban teljesen szétesett a Kiel, és 27-18-nál közel kerültek a számoláshoz. Ekkor varázsütésre minden megváltozott a Kielnél, és zsinórban hat gólt szerezve visszajöttek a meccsbe (56. perc 27-24). Csoda azonban nem történt, stabilizálta magát, és megnyerte a mérkőzést a Gummersbach.

VfL Gummersbach – THW Kiel 31-27 (16-11)