Bundesliga: Magdeburgban kikapott a THW Kiel

Drámai végjátékban, az utolsó pillanatban Michael Damgaard találatával 27-26-ra legyőzte a THW Kiel hazai pályán a Magdeburg a Bundesliga huszonkettedik fordulójában.

Finn Lemke

Jól kezdte a meccset a THW Kiel csapata. Az első félidő során többször is sikerült ellépniük három góllal a Magdeburg otthonában, ám a hazaik koncentrációjának, és remek kapus teljesítményének köszönhetően sikerült mindig felzárkózniuk. A 30 perc játékidő után 15-15- ös döntetlennel vonultak a csapatok pihenni.

A második félidő eleje a Kielnek sikerült jobban. A Magdeburg visszazárkózott, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. Fáradni látszott a Kiel, az 57. percben a Magdeburgnak már három gólos volt az előnye (26-23). Rendkívüli izgalmakat hozott a végjáték. Sikerült kiegyenlítenie (26-26) az 59. percben a Kielnek, Lukas Nilsson találata révén. Az utolsó másodpercekben Patrick Wiencek kapott 2 perces büntetést, Michael Damgaard viszont nem hibázott, így végül 27-26-os győzelmet aratott a Magdeburg a Kiel ellen.