Bundesliga: Nagy hátrányból fordított a Löwen

Hétközi fordulót rendeztek csütörtök este a német Bundesligában. A Berlin könnyen verte a Bietingheim együttesét. A Stuttgart és a Ludwigshafen nem bírt egymással. A Wetzlar pedig otthon bukott a Bergischer ellenében.

A Gummersbach Ivan Martinovic vezetésével meglepetésre a meccs kezdetétől fogva dominált a Rhein-Neckar Löwen otthonában. A Löwen-nek csak momentumai voltak az első félidőben, így a vendégek négy góllal vezettek. A szünet után tovább növelte előnyét a Gummersbach, de 12-18-nál a Löwen Schmid és Taleski révén zsinórban hat gólt szerzett, és kiegyenlített (18-18). Hiába járt már tíz gólnál Martinovic, a két hazai játékos újabb gólokat szerzett, így átvette a vezetést a Löwen. 10-1-es futásban volt a mannheim-i csapat meccs utolsó negyedében, így a végeredmény alapján könnyed hazai siker született, de a Gummersbach alaposan megnehezítette a Rhein-Neckar Löwen dolgát.

Rhein-Neckar Löwen-VfL Gummersbach 30-24 (10-14)
Löwen:
Appelgren (6 védés, 43%), Palicka (4 védés, 20%) – Schmid 11, Taleski 5, Petersson 5, Kohlbacher 4, Tollbring 1, Radivojevic 1, Fath 1, Mensah Larsen 1, Appelgren 1
Gummersbach:
Lichtlein (15 védés, 41%) – Martinovic 12, Preuss 4, M. Sommer 3, Pouya 2, Schroter 2, Köpp 1

A Magdeburg 4-0-val kezdte a találkozót ami meg is adta az alaphangot. 14-7-es állásnál elkapta a fonalat a Hannover, és zsinórban négy gólt szerezve felzárkóztak (25. perc 14-11). A vendég kapuban Lesjak nagyon feljavult, de Damgaard és Musa góljai visszaállították a négygólos különbséget. A Magdeburg megújult a második félidőre, és nem engedte ellenfelét ismét felzárkózni (48. perc 26-19). A meccs végére alakult ki a legnagyobb különbség, és tizenegy góllal nyert a Magdeburg.

SC Magdeburg-TSV Hannover Burgdorf 34-23 (16-12)