Bundesliga: rangadót nyert a Melsungen, sima Flensburg siker

fotó: Benjamin Nolte

Vasárnap kora délután öt mérkőzést rendeztek a Bundesligában. A Lipcse átgázolt az Erlangenen, míg a Stuttgart és a Minden nem bírtak egymással. A Lemgo kis különbséggel győzött a Hüttenberg ellen. A hazaiaknál Bartók Donát 1 gólt szerzett.

A Melsungen rangadót vívott a Magdeburg ellen hazai pályán, és a mérkőzés méltó is volt a párosításra. Jobban kezdett a Magdeburg, de az eső félidő folyamán többször is változott a vezető kiléte. A kiegyenlített játékrészt követően az állás is egyenlő volt. A fordulás után folyamatosan léptek el a hazaiak, és úgy tűnt, hogy könnyedén diadalmaskodnak is, de a Magdeburg a végén zsinórban négy gólt szerzett, és visszajött a meccsbe, de már nem tudott egyenlíteni, így nyert a Melsungen.

MT Melsungen – SC Magdeburg 29-27 (13-13)
Melsungen:
Reichmann 9 (3), Kühn 6, Maric 4, Mikkelsen 4, Jaanimaa 3, Allendorf 1, Lemke 1, Boomhouwer 1,
Magdeburg:
R. Weber 8 (4), Musa 6, Bezjak 4, Mertens 2, Musche 2, M. Christiansen 2, Chrapkowski 1, O’Sullivan 1, Damgaard 1

A Flensburg jól kezdett, és magához is ragadta a kezdeményezést. A hazaiak azonban nem szakadtak le, és jól tartva magukat, a félidőben csak három góllal voltak lemaradva. A második játékrészben azonban sebességet váltott a Flensburg, és egy 2-7-es futással immáron, komoly előnyt épített ki (14-22). Ekkor azonban elakadt a Flensburg, és a Gummersbach szépen fel tudott zárkózni. Ez azonban nem volt elég, és a Flensburg négygólos győzelmet aratott.

VfL Gummersbach – SG Flensburg-Handewitt 25-29 (12-15)