Bundesliga: rangadót nyert, és továbbra is hibátlan a Hannover

fotó: Oliver Vosshage

Vasárnap kora délután négy mérkőzésre került sor a német Bundesligában. Bartók Donát csapata a Lemgo, döntetlen ért el a Melsungen ellen hazai pályán. A magyar fiú két gólt szerzett az összecsapáson. A Stuttgart a mérkőzés végén tudta bebiztosítani a sikerét a Ludwigshafen ellen. A végjátékban Kraus és Salger megállíthatatlanok voltak. A Berlin a félidőben még döntetlenre állt a Hüttenberg otthonában, de végül két góllal sikerült hozniuk a mérkőzést. A nap rangadóján a Hannover a félidei hátrányát le tudta dolgozni, és továbbra is makulátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

Hiába szerzett 12 gólt Mads Christiansen (Fotó: Katja Müller)

Az eddig veretlen listavezető Hannover kezdett jobban, és 4-2-re el is lépett a Magdeburgtól. Ekkor érkezett a másik oldalról zsinórban három Mads Christiansen gól, ami lendületet adott a vendégeknek, és egy 2-9-es futással magabiztos előnyt építettek ki (6-11). Innen a Hannover a félidőig egy gólt tudott lefaragni, így négygólos magdeburgi előnnyel kezdődött a szünet.

A fordulás után ismét a vendégek kezdeményeztek, és megléptek újra hat találattal. Ekkor azonban Mortensen és Bohm vezetésével faltámadt a Hannover, és képesek voltak kiegyenlíteni (22-22). Innentől fej-fej mellett haladt a kép csapat, de inkább a Magdeburg volt előrébb. A hajrához érkezve egy 5-1-es rohanással fordítani tudtak a hazaiak, és Mortensen büntetőivel meg is tudta nyerni a rangadót.

TSV Hannover Burgdorf – SC Magdeburg 32-30 (13-17)