Celje: Luka Zvizej a Velenje elleni derbin búcsúzott

0
201

A Celje 29-28-ra legyőzte a szlovén férfi kézilabda-bajnokság rájátszásának utolsó fordulójában a nagy rivális Gorenje Velenjét, így hibátlanul zárta a play offot. Az már korábban eldőlt, hogy a Celje sorozatban negyedszer is megnyeri a pontvadászatot, a rangadó tétje csupán a távozó klasszisok szép búcsúja volt.

Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, a celjei vezetők és Luka Zvizej nem tudtak megegyezni egymással, így a szlovén klasszis távozik sikerei helyszínéről. Azt azonban, hogy hol folytatja pályafutását, egyelőre nem tudni. A 36 éves balszélső mellett távozik a klubtól Blaz Janc is, aki Kielcébe teszi át székhelyét a következő idénytől. Rajtuk kívül eligazol még Povilas Babarskas (Bregenz), Miha Zarabec (THW Kiel), Vid Poteko (HC Meshkov Brest), Arthur Patrianova, valamint Ivan Gajic, aki visszavonul.

RK Celje PL – RK Gorenje Velenje 29-28 (14-10)