Eb 2018: Dánia elbukott, döntőben a svédek

Elképesztő izgalmak után, hosszabbításban, 35-34-re győztek a svédek Dánia ellen, így a vasárnapi fináléban spanyol-svéd összecsapást rendeznek.

A svédek kezdték jobban a találkozót (1-3, 4. perc), a folytatásban is a dánok futottak az eredmény után. A 20. percben Wanne talált be, akkor már ötgólos volt a svéd fór (10-15). A szünetig visszajöttek kettőre a dánok (14-16).

Fordulás után Palicka megbabonázta a dánokat, a svédek kapusa hét percen keresztül nem kapott gólt, ekkor Mikkel Hansen törte meg a dán gólcsendet (15-19, 37. perc). A félidő derekán még mindig nem voltak lőtávolban Mikkel Hansenék (19-22, 45. perc). Dánia az utolsó 10 percre fordulva egy gólra zárkózott (22-23).  A PSG sztárja révén egyenlítenie is sikerült a dánoknak, öt perccel a vége előtt (25-25). A svédek nem roppantak meg, zsinórban három góét szerezte (25-28, 58. perc). A dánok azonban egy utolsó rohamot indítottak, és az utolsó másodpercben Svan révén hosszabbításra mentették a meccset (28-28).

A hosszabbítás első 5 percét egy góllal nyerték meg a svédek, Palicka védéseinek is köszönhetően (30-31). A második felvonásban kettővel léptek meg a svédek, Arnesson bombája pedig eldöntötte a meccset.

Dánia – Svédország 34-35 (28-28,14-16)