Eb 2018: Dánia nyerte a németek elleni csatát

Fotó: Sasa Pahic Szabo

A vártnak megfelelően szoros csatát vívott egymással a német és dán együttes.

Az első német gólra igen sokat kellett várni, Gensheimer a 10. percben talált be először (11. perc, 2-2). Nem potyogtak a gólok, mindkét együttes kemény védekezést produkált, felállt fal ellen nem volt egyszerű dolguk a németeknek sem, ők futottak az eredmény után ugyan, de mindig egyenlítettek. A kapusok remek mutatókat produkáltak, de mégsem az ő szerepük volt a legjelentősebb. Az utolsó percekben fordult a kocka, a szünetre Weinholdék vették át a vezetést.
Úgy tűnt megindult a gólgyártás a második játékrészben, a védekezés helyett a támadásokra került át a hangsúly. A dán együttest Lindberg húzta, az ő találata révén jöttek vissza újra egálra (41. perc, 15-15), míg az ellenfélnél Weinhold és Kühn egyaránt termelte a gólokat. Kétgólos előnnyel nyithatták a hajrát Mikkel Hansenék. A 7 a 6 elleni játéknak köszönhetően pedig még Wolff is felkerült a gólszerzők közé. A csatát Dánia nyerte 26-25-re.

Németország – Dánia 25-26 (9-8)