Eb 2018: döbbenetes meccset játszott Izland Svédországgal – VIDEÓ

Fotó: Uros Hocevar

Az izlandi férfikézilabda-válogatott meglepetést okozva tükörsima győzelmet aratott Svédország ellen a horvátországi Európa-bajnokság egyik nyitómeccsén. Pálmarssonék a második félidő derekán már tíz góllal vezettek, végül 26-24-re nyertek.

Izland lemosta a pályáról Svédországot. Ellentmondást nem tűrően kezdték a mérkőzést Gudjon Valur Sigurdssonék, a 8. percben már 6-1-re vezettek. Magabiztosan robogott előre az izlandi gárda, ennek köszönhetően a 19. minutumban pedig már 5-13-at mutatott az eredményjelző. Ezt a tetemes előnyt a szünetre eggyel csökkentették a svédek (8-15).

A második játékrész elején Jesper Nielsen és Albin Lagergren jóvoltából feljebb zárkóztak a svédek, azonban ezt követően Izland ismét feljebb kapcsolt. A 40. percben Runar Kárason találata már a közt tízet jelentette (11-21). Óriási meglepetésre azonban nem estek össze a sárga mezesek a nagy hátrányban és felzárkóztak, az 54. percben pedig Zachrisson előbb rontott, majd három gólra hozta fel csapatát (20-23). Összességében azonban nem forgott veszélyben az izlandi siker ma este.

Svédország – Izland 24-26 (8-15)