Eb 2018: döntőben a franciákat kiejtő spanyolok

cro2018.ehf-euro.com

A spanyol válogatott végig kézben tartva a mérkőzést, négy góllal győzte le a franciákat, és jutott elsőnek az Európa-bajnokság döntőjébe.

Felváltva lőtték a gólokat a csapatok a mérkőzés elején. A 10. perchez érve viszont háromgólos előnyre tettek szert a spanyolok (3-6). A franciák a 18. percben tudtak egyenlíteni Mahé hétméterese után (8-8). Sterbik Árpád is pályára lépett, Mahé és Guigou hétméteresét is megfogta a klasszis hálóőr. A spanyolok pedig a 25. percben már ismét hárommal mentek (8-11). A franciák ezt követően még mélyebb gödörbe kerültek, a szünetre hatgólosra nőtt a spanyol fór (9-15).

Fordulás után sem tudtak felpörögni a franciák, nem csökkent a különbség (13-19, 38. perc). A 44. percben pedig még tovább nőtt a csapatok között a szakadék (14-23). A franciák ezt követően három gólra is feljöttek (20-23, 50. perc), de a spanyolok újra magukra találtak, és végül bejutottak a döntőbe.

Franciaország – Spanyolország 23-27 (9-15)