Eb 2018: Magabiztos svéd győzelem Szerbia ellen

Simon Jeppson, Team Sweden during the EHF EURO Croatia 2018 - Preliminary round - Group A - Sweden vs Iceland in Spaladium Arena, Split, Croatia, 12.1.2018, Mandatory Credit © HRS / Jure Erzen

A szerbeknél a mérkőzés előtt probléma merült fel Marko Vujin egészségével kapcsolatban, és ezt igyekeztek kihasználni a “háromkoronások”. A magabiztos félidei svéd vezetés után a szerbek felzárkóztak, de a meccs végére végül nem maradt erejük, és ötgólos vereséget szenvedtek Nenadicék.

A mérkőzés eleje szorosan alakult, de a svédek igyekeztek diktálni a tempót, és Lukas Nilsson találatával már négy góllal vezettek. Stabilizálták magukat a szerbek, de Appelgren nem engedte őket felzárkózni (18. perc 7-12). A félidő végére ez a svéd előny még egy találattal gyarapodott.

Jól kezdte Szerbia a második félidőt, de különösebben nem tudta csökkenteni a távolságot, mivel mindenre volt válasza a svéd csapatnak. Megindultak előre a szerbek, és az utolsó 10 percre két gólra zárkóztak fel (50. perc 22-24). A végjáték végül nem hozott izgalmat, és Svédország könnyedén megnyerte a mérkőzést.

Szerbia-Svédország 25-30 (10-16)