Eb 2018: nagy csatában nyert Dánia Szlovénia ellen

during the EHF EURO Croatia 2018 - Preliminary round - Group D - Spain vs Denmark in Arena Varazdin, Varazdin, Croatia, 17.1.2018, Mandatory Credit © HRS / Sasa Pahic Szabo

Péntek este Szlovénia és Dánia csaptak össze a második középdöntős csoportban. A végig szoros csatát, Dánia nyerte három találattal.

Jobban kezdtek a Dánok, de 7-7-nél Zarabec egyenlített, és a 22. percben 12-11-nél már Szlovénia volt fórban. Innen azonban megindult előre Dánia, és a szünetre megfordítva már kétgólos előnyben volt. A fordulás után egy szabálytalanság és egy reklamálás miatt kettős emberhátrányba kerültek a szlovénok, amit a dánok nem tudtak megfelelően kihasználni, és a 40. percben is lőtávolságon belül voltak nyugati szomszédaink (19-21). Ekkor azonban feljavult Dánia védekezése a két Toft Hansennek köszönhetően, de Janc révén az 50. percben is egy gól volt Szlovénia hátránya (25-26). A végjátékban azonban a dánok jobban koncentráltak, és lezárták a mérkőzést.

Szlovénia-Dánia 28-31 (14-16)